
7 інформаційних плакатів та 6 соціальних відеороликів, героями сюжетів яких стали клієнти системи надання безоплатної правової допомоги (системи БПД) з різних куточків України – саме ці інформаційні продукти представили сьогодні під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі в рамках інформаційної кампанії «Безоплатна правова допомога завжди поруч». Вони розповідають історії людей, права яких вдалося захистити та інтереси відстояти завдяки системі БПД. Плакати та ролики підготовані за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Учасниками брифінгу стали: Міністр юстиції України Павло Петренко; Й.В. Посол Канади в Україні Роман Ващук; президентка Канадського бюро міжнародної освіти, директорка проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариса Бізо; директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Сюжети плакатів та роликів стосуються захисту прав учасників АТО, відстоювання прав осіб з інвалідністю, захисту від насилля у родині, відстоювання права на справедливу пенсію, захисту від незаконного звільнення та від неправомірно нарахованих комунальних платежів, а також – відстоювання права на належні комунальні послуги. Їх герої – українці, які зіштовхнулися із несправедливістю. Подолати цю несправедливість їм допомогли адвокати та фахівці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Як розповів директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, героями сюжетів стали звичайні громадяни України різного віку, які отримали необхідну безоплатну правову допомогу. «Історії, що знайшли відображення у сюжетах відеороликів, є типовими та поширеними. Саме з такими проблемами люди часто звертаються до системи безоплатної правової допомоги по всій Україні. Відеоролики на прикладі реальних людей показують, що існують правові шляхи вирішення цих проблем, і кожна людина має можливість скористатися гарантованими державою інструментами правового захисту», – наголосив він.
«Безоплатна правова допомога – це проект, який поновлює справедливість і забезпечує реалізацію права українців на захист. І наше завдання – донести цю інформацію кожному громадянину. Саме тому сьогодні разом з нашими надійними партнерами з Уряду Канади, посольства Канади в Україні та проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні” ми дали старт інформаційній кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч», – Павло Петренко.
Інформаційну кампанію підтримав українсько-канадський проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром впродовж 2014 – 2018 років, за підтримки Уряду Канади.
На думку Романа Ващука, система безоплатної правової допомоги в Україні – приклад реформи направленої на надання правових послуг найбільш вразливим людям. «Але потрібно, щоб ці люди знали про те, що такі послуги існують, та як їх можна отримати. Історії з правдивого життя, мабуть, будуть найбільш переконливими навіть для найбільш скептично налаштованих. Саме тому ми підтримуємо цю інформаційну кампанію, вибудувану на принципах поваги до прав людини, відкритості і доброчесності», – зазначив пан Посол.
«Ми хотіли розповісти суспільству про гарантії та права, які надає система безоплатної правової допомоги. Маємо надію, що ці особисті історії сприятимуть довірі до системи безоплатної правової допомоги, яка дійсно допомагає людям», – Лариса Бізо.
Вона також подякувала Фестивалю Молодія (Molodiya Festival), з котрими працював проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» в дизайні та реалізації інформаційної кампанії.
Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» підтримав тираж плакатів у 37 тис. примірників. Вони уже направлені до центрів та бюро правової допомоги в усіх регіонах для поширення серед громадськості та партнерських організацій. Соціальні ролики розроблені у кількох варіантах з урахуванням різних форматів медіа, де такі ролики можуть бути розміщені.
Історія Василя Бричука, батька загиблого в АТО героя (місто Лозова, Харківська область)
Історія Олени Колесник та її синів, котрі потерпали від домашнього насильства (місто Суми)
Історія Євгенії Дмитрієвої, опікунки малолітніх дітей-сиріт (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область)
Історія робітника Володимира Адаменка (смт Козелець, Чернігівська область)
Історія пенсіонерки Лідії Харитонової (м. Прилуки, Чернігівська область)
Історія Тетяни Фролової, спортсменки, учасниці Паралімпійських ігор та багаторазової призерки чемпіонатів світу з пауерліфтингу серед людей з інвалідністю (м. Мелітополь, Запорізька область)
Учасники брифінгу сподіваються, що кампанія буде підтримана партнерами з державних та неурядових організацій, а також ЗМІ, та закликають до співпраці у поширенні інформації про безоплатну правову допомогу.
Переглянути брифінг українською та англійською мовами.