
Про важливі та актуальні питання 19 квітня дисткутували доктор Полін Ренкін, канадська експертка з питань гендерної політики, фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги та Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України.
- Чим «стать» відрізняється від «гендеру» і як змінювалися гендерні ролі в нашому суспільстві з плином часу?
- Чому важливо це знати та враховувати в щоденній роботі? Що таке «гендерна справедливість» і чим вона відрізняється від «гендерної рівності»?
- Що таке «гендерні окуляри» та навіщо їх «носити»?
- Чому та як застосовувати гендерний аналіз під час розробки політик в системі безоплатної правової допомоги?
- Як гендерні стереотипи можуть впливати на якість розробки політики?
Полін Ренкін надаватиме експертну підтримку Координаційному центру з надання правової допомоги у розробленні та впровадженні у системі БПД гендерної стратегії, спрямованої на досягнення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, інтегрування гендерного аналізу в розробку політик, надання гендерно чутливих послуг тощо.
З метою розробки гендерної стратегії Полін Ренкін взяла участь у серії зустрічей з ключовими зацікавленими сторонами, зокрема з Координаційним центром з надання правової допомоги, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики пані Катериною Левченко, міжнародними та українськими організаціями, які працюють над питаннями впровадження політики гендерної рівності та захистом прав жінок в Україні.