
З метою попередження булінгу громадська організація «Правозахисний ромський центр» у партнерстві з правовим клубом PRAVOKATOR.Одеса та за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», розпочинають реалізацію проекту «Протидія булінгу у шкільному середовищі». Проект об’єднає зусилля всіх зацікавлених сторін аби створити безпечне середовище у шкільних закладах Одеської області як для школярів, так і для вчителів, підвищити обізнаність та сформувати нетолерантне ставлення до явища булінгу.
За даними ЮНІСЕФ, 67 %[1] школярів у віці від 11 до 17 років в Україні стикалися з проявами булінгу у колі однолітків. У січні 2019 року набув чинності закон про протидію булінгу (цькуванню), який передбачає нові інструменти, що допоможуть комплексно впливати на проблему цькування в Україні. Вперше в українському законодавстві визначено поняття «булінг» і встановлено відповідальність за нього; а вже у лютому, вперше в Україні, суд виніс рішення про притягнення до відповідальності за вчинення булінгу.
У межах Проекту передбачається відповідне навчання працівників шкіл та дотичних до роботи зі шкільними закладами спеціалістів; розробка, затвердження та впровадження навчальних програм для школярів; створення у відкритому доступі підбірки інформаційних матеріалів щодо протидії булінгу та консолідація зусиль партнерських установ та організацій (зокрема, громадських організацій, системи безоплатної правової допомоги, Департаментів освіти та науки, освітніх закладів різного рівня, представників ювенальної превенції, шкільних офіцерів поліції тощо).
Детальніше про Проект можна дізнатися тут: http://bit.ly/2Ud0tja
[1] За результатом дослідження, яке було проведене у 2017 році https://www.unicef.org/ukraine/ukr/media_31252.html