
20-22 квітня 2018 року за підтримки Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та у партнерстві з Координаційний центр з надання правової допомоги пройшов тренінг з підготовки адвокатів-тренерів (ТоТ), які в подальшому проводитимуть тренінги з розвитку навичок роботи з вразливими групами клієнтів системи БПД.
У рамках ТоТ обговорювалися як різні аспекти роботи з вразливими групами, так і підходи до навчання дорослих, методики та техніки проведення тренінгів. ТоТ проводили Ірина Глущенкова та Юлія Лісова , які ділилися своїм багаторічним досвідом проведення тренінгів, у тому числі для адвокатів.
Під час ТоТ його учасники не лише обговорювали мету, структуру, зміст та методику майбутнього тренінгу з розвитку навичок роботи з вразливими групами клієнтів, а й відпрацьовували тренерські навички під час проведення різних тренінгових сесій. Учасники висловлювали своє захоплення методикою проведення ТоТ, адже, як вони відзначали, «нам подарували стільки секретів тренерської роботи», «не могли навіть уявити, яка це величезна робота, ми отримали неоціненні навички», «тренерська кухня» неймовірна – спочатку не розумієш навіщо стільки спецій, а коли пробуєш приготувати «страву» перший раз за рецептом, починаєш розуміти їх важливість».
Сам тренінг, який планується проводити по всій Україні, є унікальним продуктом, розробленим командою експертів та спрямований на розвиток практичних навичок роботи з вразливими клієнтами, зокрема, налагодження ефективної комунікації, емпатичного слухання, врахування бар’єрів для сприйняття тощо, а також врахування етичних та ціннісних засад роботи адвоката при взаємодії з клієнтом, що слугують підґрунтям для якісного надання правової допомоги та захисту прав людини.
Учасники ТоТ також дуже позитивно оцінили тренінг, який буде проводитися для працівників системи БПД та адвокатів, зокрема, вони відзначали його «системність та завершеність», «кожна дія в ньому є продуманою і є дуже важливою, а скільки праці вкладено – це вражає». За словами учасників, вони мають «велику віру в те, що це все спрацює, і відчувають велику відповідальність» за те, як надалі продовжувати працювати з наданим їм матеріалом; «маємо передчуття, що перед нами відкривається новий простір тренерської роботи, який дуже приваблює своїм потенціалом», «одна справа бути агентом змін, а інша – готувати таких агентів змін. Це з одного боку дуже складно, з іншого – дуже хочеться над цим працювати».
Планується, що за підтримки Проекту учасники ТоТ почнуть проводити тренінги вже з травня цього року.