
1-2 серпня 2018 року за підтримки Проекту фахівці 23 центрів надання безоплатної правової допомоги в України та Координаційного центру обговорювали перспективи розвитку та ефективного функціонування довідково-інформаційної платформи правових консультацій WikiLegalAid. Участь у заході взяли найбільш активні розробники WikiLegalAid. Захід був спрямований на формування дієвої команди авторів, яка отримала назву «Wikінги», що працюватиме і надалі над розвитком та просуванням WikiLegalAid.
Учасники спільно визначили мету і призначення WikiLegalAid, основні вимоги до неї. WikiLegalAid не лише призначена спростити для працівників процедури консультування (БППД), але й сприяти їх якості, крім того, вона дозволить підвищувати правову обізнаність людей, які в перспективі зможуть користуватися платформою.
На думку учасників, вкрай важливими для WikiLegalAid є питання забезпечення актуальності й достовірності інформації, що розміщується у базі (її вчасного корегування у зв’язку з прийняттям нових норм законодавства), її повноти та структурованості, зручності для використання (в т.ч. доступності та пошуку), скоординованої діяльності авторів. Учасники наголошували на потребі забезпечення зворотнього зв’язку з користувачами, врахування судової практики і таке інше.
Учасники ділилися своїми думками щодо факторів, які сприяють та заважають її розвитку, переваг при запровадженні обов`язкового використанні WikiLegalAid при письмових консультаціях і можливих ризиках; обговорювали потреби редагування правових консультацій на платформі та технічної підтримки, можливості залучення зовнішніх експертів, план подальших дій тощо.
Також під час тренінгу було приділену увагу питанням ефективної комунікації та командної роботи.
Модераторами обговорень та тренерами були працівники Координаційного центру – Віталій Охріменко, Наталя Зайцева, Катерина Середенко, Ярослав Гетьманський, а також – керівник групи експертів Проекту – Іванна Ібрагімова.
На початку заходу перед учасниками також виступили Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, Оксана Василяка, перший заступник директора, Олександр Баранов, заступник директора та Сергій Кучерук, начальник управління розвитку людських та інформаційних ресурсів у сфері надання правової допомоги.
Слід зазначаити, що це вже 12 захід щодо WikiLegalAid, який підтримує Проект. Попередні заходи з розвитку навичок користування та наповнення авторами бази консультацій були проведені в правових клубах Pravokator для працівників центрів БПД з 16 областей України. Ця робота продовжуватиметься і в подальшому. Очікується, що в цих тренінгах також братимуть участь представники команди авторів «Wikiнги», які брали участь у тренінгу в Києві.
Переглянути фотоальбом: http://bit.ly/2OeJauR