
Впродовж жовтня – листопада 2017 року у регіонах презентували методичні рекомендації «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування», організовані за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Заходи в першу чергу мали на меті поширити позитивний досвід взаємодії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, зокрема, у розробленні, прийнятті та реалізації місцевих програм надання безоплатної правової допомоги. Учасники заходів також обговорювали дієві механізми вирішення проблемних питань та вироблення ефективних інструментів спільної роботи задля вирішення правових потреб громад та підвищення рівня їх правової спроможності.
Методичні рекомендації повинні надати місцевим громадам практичні інструменти для розв’язання актуальних проблем громади через розроблення та реалізацію цільових програм надання безоплатної правової допомоги, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді.
Переглянути та завантажити посібник
Над підготовкою посібника з липня 2016 року працювали представники системи безоплатної правової допомоги, громадських організацій, органів місцевого самоврядування спільно з фахівцями проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження».
У методичних рекомендаціях визначені ключові точки в процесі розроблення та виконання програм надання безоплатної правової допомоги. Розглянуті види цільових програм та їхня типова структура, проведено огляд нормативно-правової бази, наведені рекомендації щодо часу планування програми, проведений аналіз поширених помилок під час їх підготовки, а також запропоновано конструктор для підготовки цільових програм за різними темами.
Посібник актуальний та корисний у роботі для всіх, хто є або хоче бути залученим до планування, підготовки та реалізації цільових програм надання безоплатної правової допомоги, у тому числі для представників органів місцевого самоврядування, державних та неурядових надавачів правової допомоги.
Учасниками заходів стали фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги, регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, бюро правової допомоги, представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади, громадські діячі, а також юрисконсульти, представники об’єднаних територіальних громад різних районів.
Заходи із презентації посібника пройшли, переважно, у форматі круглих столів, у ході яких учасники розглядали та аналізували приклади вже діючих в регіонах програм безоплатної вторинної правової допомоги населенню, успішні практики взаємодії місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги з органами місцевими самоврядуваннями та громадськими організаціями у напрямі посилення правової спроможності громад, а також обговорили можливі шляхи посилення співпраці заради того, аби максимально ефективно відповідати правовим потребам територіальних громад.
Переглянути фотоальбом: