
«Рівні партнери: як зробити систему БПД ґендерно чутливою» – саме таку назву має дистанційний навчальний курс, розроблений у рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» для підтримки впровадження Ґендерної стратегії системи надання безоплатної правової допомоги. Курс доступний для усіх охочих покращувати свої знання у сфері просування ґендерної рівності.
Нагадаємо, що Ґендерна стратегія системи надання безоплатної правової допомоги «Рівні партнери» була розроблена за підтримки Проекту, та затверджена і впроваджується Координаційним центром з надання правової допомоги. Курс дистанційного навчання створено з метою допомогти системі безоплатної правової допомоги в Україні підвищити власну спроможність для реалізації стратегії. У першу чергу, цей курс розрахований на фахівців та фахівчинь Координаційного центру, а також – різних професійних груп в середині системи БПД. Разом із тим, він буде корисний усім, хто цікавиться питаннями ґендерної рівності, забезпечення рівних прав та можливостей для всіх, просування ґендерної справедливості в Україні.
Курс складається із 5-ти навчальних модулів:
Модуль 1. Ґендер і ґендерна рівність
Модуль 2. Ґендерна дискримінація. Ґендерно зумовлене насильство
Модуль 3. Ґендерно чутливі послуги та ґендерно чутлива комунікація
Модуль 4. Ґендерно чутливий підхід до управління людськими ресурсами
Модуль 5. Ґендерний підхід до впровадження політики, програм та бюджетів
Слухачі та слухачки курсу зможуть дізнатися, як питання просування ґендерної рівності стосується саме їхньої повсякденної роботи. Він допоможе розібратися в основних поняттях, ключових аспектах забезпечення ґендерної справедливості як всередині організації, так і під час надання послуг клієнтам. Курс розповість і про те, як розпізнати та протидіяти ґендерній дискримінації та ґендерно зумовленому насильству. Значна увага в цьому курсі приділяється питанням ґендерно чутливої комунікації, врахування принципів ґендерної рівності під час розробки нормативних актів, політик, програм та бюджетів.
Кожен із модулів має низку навчальних відео, а також повний конспект та словник термінів і понять, які розглядаються у модулях.
До роботи над курсом залучено 13 лекторів та лекторок, які мають визнану в Україні експертизу у сфері ґендерної рівності, правозахисту, недискримінації та протидії ґендерно зумовленому насильству в Україні. Частина модулю 5, в якій розглядається ґендерно орієнтоване бюджетування, підготовлена у співпраці із проектом «Ґендерне бюджетування в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Швеції з метою підтримки Міністерства фінансів України в процесі впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в Україні.
Усі відео курсу доступні для перегляду із українськими субтитрами, що дасть змогу долучитися до навчання ширшій аудиторії, зокрема й людям з інвалідністю по слуху.
Курс розміщено на платформі дистанційного навчання системи БПД:
https://e-learning.legalaid.gov.ua
Наприкінці проходження курсу, за умови складання всіх тестів, слухачі та слухачки зможуть отримати сертифікат.
Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» бажає усім продуктивного навчання та успіхів у просуванні принципів ґендерної рівності в системі БПД!