
14-15 грудня 2015 року за підтримки проекту “Доступна та якісна правова допомога” проведено дводенний тренінг«Правова допомога потерпілим від насильства в сім’ї», який є пілотом для розроблення майбутньої програми навчання для адвокатів.
Попереднє опитування адвокатів, що залучені до надання безоплатної вторинної правової допомоги, показало високий інтерес до цієї теми у всіх регіонах України.
Така діяльність є одним з кроків проекту в рамках протидії гендерній дискримінації та посилення рівних можливостей.
«Насильство в сім’ї залишається однією з найбільш поширених форм гендерної дискримінації. Тому тренінг щодо домашнього насильства є ключовим з точки зору посилення спроможності центріввідповідати на потреби вразливих верств населення», – наголосила у вітальному слові канадський експерт проекту з гендерної рівності, доктор Полін Ренкін.
Європейський Суд з Прав Людини (у справі «Опуз проти Туреччини») зазначив, що насильство в сім’ї не є приватною чи сімейною справою, але є проблемою, яка зачіпає суспільні інтереси, що в свою чергу вимагає ефективних дій з боку держави; нездатність держави захистити жінок від домашнього насильства порушує їх право на рівний захист перед законом, навіть за відсутності наміру такої дискримінації.
Учасниками тренінгу були менеджери з якості регіональних центрів з надання БВПД. 80% учасників мали досвід спілкування з особами, які зазнали насильством у сім’ї, а 48% – мали у своїй адвокатській практиці справи пов’язані з домашнім насильством (50% справ було щодо жінок, 22% – щодо дітей, 17% – щодо чоловіків, 11% – щодо літніх людей).
Тренери – експерти ГО «Центр «Жіночі перспективи»: психолог Марта Чумало, адвокати Галина Федькович та Христина Кіт. Участь у пілоті також брали українські та канадські експерти проекту.
Під час тренінгу учасники мали можливість обмінятися досвідом, попрацювати над практичними кейсами з вибору стратегій адвокатської діяльності у різних ситуаціях домашнього насильства, розробленими на основі практики тренерів.Учасники висловили задоволення від участі у тренінгу, який дозволив їм побачити нові можливості для роботи, краще зрозуміти особливості роботи з жертвами насильства, виявити та переосмислити гендерні стереотипи.