
9 червня 2017 року для адвокатів міста Києва було проведено семінар на тему «Особливості судово-психіатричної експертизи в кримінальному та цивільному процесах». Експертом виступила директорка Київського міського центру судово-психіатричної експертизи Світлана Опейда. Захід проведено за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», а участь у ньому взяли майже 30 адвокатів.
У ході семінару (переглянути Програму заходу) експерт зупинилася на актуальних для правників питаннях судово-психіатричної експертизи, таких як: що являється предметом та об’єктом судово-психіатричної експертизи, якими нормативно-правовими актами регламентується її проведення, якими підрозділами проводиться та інших питаннях, що виникають на практиці як у сторони обвинувачення так і захисту, а також експертів та психологів центру судово-психіатричної експертизи.
Також Світланою Опейдою наголошено на основних помилках, які виникають при винесенні постанов та ухвал про залучення експертів, а також у заявлених клопотаннях адвокатів.
Озвучені питання викликали жвавий інтерес у присутніх адвокатів, оскільки вони дуже часто стикаються з ними у власній практиці.
Переглянути та завантажити презентацію “Актуальні питання судово-психіатричної експертизи”
Алла Ширант:
«Особливо корисним було уточнення об’єкту експертизи, медичного та юридичного критеріїв, а також уточнення переліку питань, які доцільно ставити експерту при проведені стаціонарної експертизи підозрюваного (обвинуваченого), свідка, потерпілого. Цікавим та корисним був розділ лекції, присвячений проблемним питанням патологічного сп’яніння та патологічного афекту та іншим тимчасовим психічним розладам.
Нажаль, обмеженість в часі не дозволила розкрити питання експертизи малолітніх потерпілих, особливості експертиз при ДТП, особливості психологічної експертизи щодо станів афективних станів (страху, гніву, тощо), а також особливості експертизи в цивільному процесі»
Олена Чернова:
«Як адвокату, хотілося б відмітити, високий професійний рівень доповідача та організації проведення даного заходу.
На семінарі нам з колегами вдалося з’ясувати багато важливих питань, таких як, проведення судово-психіатричної експертизи, виявлення стану осудності та неосудності людини під час вчинення суспільно небезпечного діяння, перебування особи у стані афекту, особливості такого стану, коли, і як саме він проявляється і як довго може тривати.
Особливо мені запам’ятався приклад з молодим і дуже талановитим хірургом, який внаслідок хронічної втоми та в подальшому вжиття алкоголю на весіллі колеги, завдав тяжких тілесних ушкоджень декільком особам, перебуваючи у стані неосудності, як потім було з’ясовано експертизою»
Ігор Свінціцький:
«Дуже сподобався семінар за участі Світлани Опейди, давно хотів з нею поспілкуватися, знаючи, що вона фаховий спеціаліст вищого рівня. Обговорення питань за її участі важливі з точки зору покращення знань в практичній роботі адвоката.
Дуже сподіваюся, що навчання за участю цього експерта будуть продовжуватися»