
В Україні видано 2 інформаційні видання у сфері захисту прав жінок у сфері охорони здоров’я – Посібник «Здоров’я жінок в Україні: права, можливості та рекомендації» і Довідник «Організації та заклади, які надають допомогу та консультації для жінок у сфері охорони здоров’я». Посібник та Довідник розроблені експертками громадської організації «Медичний проектний центр». Робота з їх підготовки, а також видання стали можливі за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Представлення Посібника та Довідника відбулося 1 червня під час Другого Всеукраїнського форуму юристок «Жінки у юридичній професії: видимість, адвокація, вплив», а всі учасниці Форуму стали першими, хто отримав ці видання.
Як розповіла президентка Канадського бюро міжнародної освіти, директорка Проекту Лариса Бізо, ідея зробити такий посібник в Україні виникла у зв’язку із подібною практикою в Канаді. «Ми маємо багато прикладів розробки посібників з різних юридичних питань у сфері охорони здоров’я, з якими зіштовхуються жінки та дівчата у Канаді. Контент таких посібників охоплюює найрізноманітніші питання – від репродуктивних прав жінок до більш специфічних питань, наприклад, які стосуються працевлаштування у звязку зі станом здоров’я. Підтримуючи систему безоплатної правової допомоги в Україні, ми бачимо, що близько декілька тисяч людей щороку звертаються центрів та бюро правової допомоги з питаннями у сфері медичного права, охорони здоров’я. А більшість клієнтів системи БПД складають саме жінки. Крім того, сьогодні в Україні впроваджується медична реформа. Тож це об’єктивно і закономірно породжує багато питань в українців та українок щодо зміни тих чи інших правил і процедур», – пояснила директорка Проекту. Вона висловила сподівання, що ці видання підуть на користь жінкам і дівчатам в Україні. Крім того, як наголосила пані Бізо, «видання будуть корисними і для чоловіків, адже інформація та поради, що в них містяться, можуть мати практичну цінність для кожного та кожної».
«Ми переконані, що це буде корисний ресурс для взаємодії з лікарями та лікарнями. Ми не намагалися охопити всю повноту юридичних нюансів, але спробували надати орієнтир у сучасній системі охорони здоров’я та допомогти жінкам захищати свої права», – зазначила Голова правління «Медичного проектного центру» Оксана Сивак.
Проект з великою приємністю представляє Посібник та Довідник для широкого кола читачів та читачок!
ПОСІБНИК «ЗДОРОВ’Я ЖІНОК В УКРАЇНІ: ПРАВА, МОЖЛИВОСТІ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ»
Посібник містить розділи «Планування сім’ї», «Жіноче здоров’я та робота», «Права та обов’язки жінки в системі охорони здоров’я», «Окремі рекомендації щодо здорового способу життя», які розкриті у низці тематичних підрозділів. Мета Посібника – сприяти кращій обізнаності жінок щодо їхніх прав та можливостей у сфері охорони здоров’я, підвищенні спроможності жінок відстоювати свої права щодо підтримки та збереження власного здоров’я, а також спрямувати пацієнток до джерел актуальної інформації у контексті медичної реформи в Україні. Посібник містить інформацію про діючу систему охорони здоров’я в Україні, важливі аспекти законодавчого регулювання сфери охорони здоров’я Україні та поради стосовно того, як піклуватися про своє здоров’я – як українських фахівців, так і Всесвітньої організації охорони здоров’я.
ДОВІДНИК «ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЗАКЛАДИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ ТА КОНСУЛЬТАЦІЇ ЖІНКАМ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я»
Довідник містить актуальну станом на вересень 2018 року контактну інформацію про заклади державної і недержавної форми власності, громадські організації, благодійні фонди тощо, метою яких є захист прав та надання підтримки і допомоги в галузі охорони здоров’я. У фокусі довідника, зокрема, ті заклади та організації, котрі надають таку підтримку та допомогу жінкам.
У довіднику зібрана інформація про адреси та телефони, веб-сторінки та сторінки у соціальній мережі Facebook (якщо такі є), керівництво, а також послуги, які надаються. Довідник також містить контактну інформацію обласних, районних та місцевих органів управління в сфері охорони здоров’я, гарячі лінії й інші корисні номери телефонів з питань охорони здоров’я в областях.
Інформація у довіднику згрупована на національному та обласному рівнях. Тематично вона охоплює у тому числі допомогу онкохворим, допомогу особам з інвалідністю, допомогу хворим на ВІЛ/СНІД та інші інфекційні захворювання, допомогу хворим на рідкісні захворювання, допомогу учасникам АТО і ветеранам війни та їх сім’ям, та ін.
За підтримки Проекту Посібники та Довідники незабаром отримають усі центри та бюро системи безоплатної правової допомоги в Україні.